вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 159
home Хроника

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Денеска во 14.00 часот на ул.„Ѓорѓи Капчев“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода и ЕВР Чаир, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода А.С.(40) од Скопје за издржување казна затвор за сторено кривично дело по член член 297 став 3 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Аеродром за спроведување во Казнено-поправната установа Затвор – Скопје.

Коронавирус