сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведено лице од Скопје барано со потерница

Приведено лице од Скопје барано со потерница

Полициски службеници од Оперативен тим потраги, при СВР Скопје вчера го лишиле од слобода А.П.(41), врз основа на распишана потерница од Основен суд Скопје.

Министерството за внатрешни работи информира дека А.П. се барал за издржување затворска казна од две и пол години, за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста“ по член 144 од Кривичниот законик.

Коронавирус