петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведено лице од Штип за доиздржување казна затвор

Приведено лице од Штип за доиздржување казна затвор

На 18.01.2021 во 05:00 часот полициски службеници од Полициската станица Штип, по судска наредба, го привеле И.Д.(22) од Штип.

И.Д. бил спроведен во Казнено-поправната установа Струмица за доиздржување на затворската казна.

Коронавирус