понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Приведено лице од Кочани- нападнал полицајци

Приведено лице од Кочани- нападнал полицајци

На 28 март 2020 во 14.10 часот на ул.„Теодосија Паунов“ во Кочани, во Полициска станица Кочани бил приведен Г.И. (32) од Кочани, поради агресивно однесување и физички напад врз полициски службеници при вршење на редовни работни задачи од областа на сообраќајот.

За настанот е известен Јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус