понеделник, 16. мај 2022. Вести денес: 3
home Хроника

Приведено лице од Кичево за издржување на затворска казна

Приведено лице од Кичево за издржување на затворска казна

Денеска (27.01.2022) во 11.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Кичево е лишен од слобода А.К.(35) од Кичево. За него била издадена наредба од Основен суд Кичево со која се барал за издржување на казна затвор во времетраење од 4 години и 6 месеци.

А.К. ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Коронавирус