вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 68
home Хроника

Приведено лице од Битола за издржување казна затвор од три години

Приведено лице од Битола за издржување казна затвор од три години

Полициски службеници од СВР Битола вчера, врз основа на судска наредба, го привеле 23-годишниот Б.З. од Битола за издржување казна затвор од три години во Казнено-поправната установа Затвор – Прилеп.

Како што информираат од МВР, казната е за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”, по член 215 од Кривичниот законик. (МИА)

Коронавирус