сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Приведено лице од Битола по обид за обљуба врз малолетничка

Приведено лице од Битола по обид за обљуба врз малолетничка

Во ОВР Кичево вчера во раните утрински часови е приведен и лишен од слобода Е.К.( 20) од Битола.

Стефан Димоски од СВР Охрид информира дека за приведеното лице претходно е пријавено дека на улица „Прилепска“ во Кичево, се обидел да изврши обљуба врз малолетничка од едно кичевско село.

По целосно документирање на случајот, ОВР Кичево ќе поднесе кривична пријава на приведениот според член 186 од Кривичниот законик.

Коронавирус