сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Хроника

Приведено лице на скопскиот аеродром- еве што е запленето

Приведено лице на скопскиот аеродром- еве што е запленето

Денеска од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија, во координација со СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога, на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, при влез во Македонија, бил лишен од слобода италијанскиот државјанин К.Т.(39).

При извршен преглед кај него пронајдени се и одземени марихуана и хашиш.

К.Т. е приведен во полициска станица за понатамошна постапка, а за настанот е известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, по чии насоки против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус