вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведено лице на плоштадот во Охрид коe претходно избегалo од Струшкиот затвор

Приведено лице на плоштадот во Охрид коe претходно избегалo од Струшкиот затвор

Затвореник, кој во саботата избегал од Струшкиот затвор, приведен е синоќа на плоштадот во Охрид, соопшти СВР Охрид.

-На плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, синоќа во 19 часот, приведен и од слобода е лишен А.К.(46) од Охрид, изјави портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Лицето, додаде тој, е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор- Струга, од каде избегал на 20 февруари во 23 часот.

Коронавирус