вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 140
home Хроника

Приведено лице барано со потерница

Приведено лице барано со потерница

На 27.10.2020 во 16.40 часот од страна на полициски службеници од ЕВР – ОКР Ѓорче Петров приведен е Ј.Ч. (41) во Скопје за издржување казна затвор.

Лицето е спроведено во КПУ Затвор Скопје.

Коронавирус