четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Хроника

Приведено лице барано со потерница за издржување на казна затвор од четири години

Приведено лице барано со потерница за издржување на казна затвор од четири години

Денеска (20.10.2020) во 11.00 часот полициски службеници од СВР Kуманово го привеле И.Р. (28) од с.Романовце, Куманово.

Лицето се барало со наредба од Основен суд Куманово за издржување казна затвор во траење од четири години за извршено кривично дело по чл.236 од КЗ на Република Македонија. Лицето е спроведено во КПД Идризово.

Коронавирус