петок, 29. јули 2022. Вести денес: 70
home Хроника

Приведено лице барано со потерница за доиздржување на затворска казна

Приведено лице барано со потерница за доиздржување на затворска казна

На 09.11.2020 во 09.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Штип, врз основа на распишана централна потерница, го привеле М.Д.(25) од Штип, за доиздржување затворска казна од осум месеци за сторени повеќе кривични дела „тешка кражба“ и „кражба“.

М.Д. бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор-Струмица за доиздржување казната.

Коронавирус