вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 40
home Хроника

Приведено лице барано со потерница, веднаш вратено во затвор

Приведено лице барано со потерница, веднаш вратено во затвор

На 28.11.2020 полициски службеници од ПС Струга врз основа на потерница од Основен суд Струга го приведоа У.Б. (30) од с. Горно Татеши кој се барал за издржување затворска казна во траење од две години.

У.Б. е спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната.

Коронавирус