понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 126
home Хроника

Приведено едно лице од скопско обвинет за кражба

Приведено едно лице од скопско обвинет за кражба

На 09.02.2021, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода Д.К.(50) од с.Волково, скопско, затоа што на 07.02.2021 извршил разбојништво во пекарница на ул.„Московска“ во Скопје. Тој бил приведен во полициска станица, а по судска наредба бил извршен претрес во неговиот дом.

По целосно документирање на случајот, против Д.К. ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија