четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 103
home Хроника

Приведено 28 – годишно лице: Апсење вчера на скопскиот аеродром

Приведено 28 – годишно лице: Апсење вчера на скопскиот аеродром

Вчера во 19.30 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето А.Х. (28) од с. Вејце, тетовско, се наоѓа на листата со мерка „А” – апси по наредба од Основен Суд-Тетово.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

Qatar 2022