четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хроника

Приведено 20- годишно момче, се обидел да обљуби 38- годишна скопјанка

Приведено 20- годишно момче, се обидел да обљуби 38- годишна скопјанка

Полициски службеници од СВР Скопје, вчера го лишиле од слобода А.М.(20) од Скопје, затоа што на улица „Петар Делјан“ во Скопје бил затекнат при обид за обљуба врз 38-годишна жена од Скопје.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ЕУРО 2020

Македонија