четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 86
home Хроника

Приведени тројца крадци во Скопје, пронајдени повеќе украдени предмети

Приведени тројца крадци во Скопје, пронајдени повеќе украдени предмети

приПолициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Карпош – Одделение за криминалистички работи Карпош завчера и вчера на улицата „Иван Аговски“ во Скопје ги лишиле од слобода М.К.(21), Е.К.(21) и Б.Џ.(26), сите од Скопје. Тие се сомничат дека извршиле повеќе кривични дела „тешка кражба“.

Како што информира МВР, кај нив биле пронајдени повеќе предмети кои потекнуваат од кривични дела.

По целосно документирање на случаите против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус