среда, 8. декември 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Приведени три лица – се сомнева дека извршиле кражба

Приведени три лица – се сомнева дека извршиле кражба

Полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода А.Ќ.(38) од Скопје и И.С.(40) и Т.С.(42), двајцата од скопското село Црешево, осомничени дека во повеќе наврати извршиле кражба во објект во изградба на бул.„АСНОМ“ во Скопје.

Од МВР денеска соопштија дека со нив бил извршен разговор, а дел од украдените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците.

По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Коронавирус