понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведени три лица- расчистена тешка кражба на градилиште

Приведени три лица- расчистена тешка кражба на градилиште

Полициски службеници од СВР Скопје вчера ги лишиле од слобода И.Џ.(27), Ј.А.(35) и Џ.П.(40), сите од Скопје, затоа што на 10.02.2021 извршиле „тешка кражба“ на градилиште на ул.„Јордан Мијалков“ во Скопје.

По преземени мерки, одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Лицата биле приведени во Полициската станица Бит Пазар и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ЕУРО 2020

Македонија