сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведени три лица од тетовско – кај нив биле пронајдени куршуми, нож и пиштол за кои немале дозвола

Приведени три лица од тетовско – кај нив биле пронајдени куршуми, нож и пиштол за кои немале дозвола

Кај место викано „Три Води“, атар на с.Брезно, тетовско, вчера во 00:50 часот, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.Б.(30), А.С.(20), И.Р.(22), тројцата од с.Слатино, тетовско и Б.Е.(36) од с.Непроштено, тетовск.

Kај нив биле пронајдени ловечка пушка „Ата“, со 30 парчиња муниција, еден карабин „Сава Сарс“, со три куршуми калибар 8,57 мм, пиштол „Глок“ и рамка со 16 куршуми калибар 9 милиметри, за кои не поседувале дозвола, ловечки нож и патничко возило „шкода фелиција“ без регистарски ознаки.

Лицата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус