вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 140
home Хроника

Приведени три лица барани со потерница, спроведени се во затвор

Приведени три лица барани со потерница, спроведени се во затвор

На 28.10.2020 во 10.30 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип е приведен Е.С.(32) од Штип за издржување на казна затвор. Лицето е спроведено во КПУ Струмица.

На 28.10.2020 во 05.50 и во 06.25 часот од страна на полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица приведени се М.С. од с.Саса и И.И. од Македонска Каменица за издржување казна затвор. М.С. е спроведен во КПУ Струмица, а И.И. во КПУ Штип, информира МВР.

Коронавирус