понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 126
home Хроника

Приведени малолетници поради поседување на марихуана

Приведени малолетници поради поседување на марихуана

На 16.07.2020 околу 22:30 часот на ул.„Сретко Крстевски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – ОВР Гостивар лишиле од слобода тројца малолетници од гостиварското село Дебреше, на возраст од 15 и 16 години, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус