понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Приведени малолетници, групно нападнале малолетник

Приведени малолетници, групно нападнале малолетник

Вчера (26 септември) околу 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово привеле двајца малолетници од тетовското село Копанце на возраст од 14 и 16 години, затоа што околу 17 часот со уште неколку други малолетници физички нападнале малолетник од Копанце, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

При тоа, еден од напаѓачите, според пријавеното, користел и метален предмет.

СВР Тетово презема мерки за расчистување и документирање на случајот.

Локални избори 2021