среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведени крадци во Скопје, украденото вратено на сопственикот

Приведени крадци во Скопје, украденото вратено на сопственикот

На 01.12.2021 во 21.00 часот, полициски службеници од ЕВР Чаир ги лишиле од слобода А.М.(24) и З.В.(19), двајцата од Скопје, поради сомнение дека на 30.10.2021 одзеле техничка стока од објект на ул.„Бутелска“, сопственост на А.Р. од Скопје.

Со нив бил извршен службен разговор и за настанот бил запознаен Јавен обвинител.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус