вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 98
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Приведени крадци од Скопје – ограбиле обложувалница во Шуто Оризари

Приведени крадци од Скопје – ограбиле обложувалница во Шуто Оризари

На 01.11.2021 во полициска станица бил извршен службен разговор со Ф.И.(26) и С.А.(28), и двајцата од Скопје, поради постоење на основи на сомнение дека сториле кривични дела „тешка кражба” по чл. 236 од Кривичниот законик, и тоа на 13.07.2021, 17.07.2021, 19.07.2021 и 22.09.2021 во спортска обложувалница во Шуто Оризари.

Лицата ги признале делата со кои се стекнале со противправна имотна корист од 59.000 денари и во целост го појасниле начинот на извршување на кривичните дела, со што четирите кривични дела се целосно расчистени. Против нив ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.

Коронавирус