четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Приведени крадци, фатени при извршување на кривичното дело

Приведени крадци, фатени при извршување на кривичното дело

На 28.06.2022 околу 12.00 часот во с.Катланово, скопско, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишени од слобода се Ф.А.(20), А.И.(31), двајцата од с.Огњанци, скопско и В.О.(38) од Скопје, информира МВР.

Тие биле затекнати при извршување на кривично дело „кражба“ од имот сопственост на М.Р. и кај нив се пронајдени одземените предмети од кривичното дело.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус