недела, 24. септември 2023. Вести денес: 10
home Хроника

Приведени крадци фатени на дело

Приведени крадци фатени на дело

На 22.01.2022 околу 18,30 часот на ул.„Воденска“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција ги затекнале при извршување кривично дело тешка кражба Р.А (24) и А.И (20) од Скопје и кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.

Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.