петок, 25. септември 2020. Вести денес: 81
home Хроника

Приведени две момчиња во Куманово, пронајдена марихуана

Приведени две момчиња во Куманово, пронајдена марихуана

Вчера во 15,30 часот на локалниот пат од Куманово кон село Речица, од страна на полициски службеници при извршена контрола и преглед на  патничко возило „БМВ“, сопственост на Б.Н.(61) од Скопје, а управувано од С.М. (23) и К.А. (25) како сопатник, двајцата од Куманово, во возилото била пронајдена и одземена кеса со марихуана, по што лицата се приведени во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коронавирус