вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 69
home Хроника

Приведени две млади лица од Џепчиште – еве што било пронајдено кај нив!

Приведени две млади лица од Џепчиште – еве што било пронајдено кај нив!

На 10.06.2021 во 21.00 чaсот на ул.„Иво Рибар Лола“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода С.Б.(24) од с.Требош, тетовско и С.А.(25) од с.Џепчиште, тетовско, затоа што при преглед кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус