вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 72
home Хроника

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во Скопје Сити Мол

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во Скопје Сити Мол

Приведени се две лица за лажната дојава за бомба во Скопје Сити Мол, дознава „Слободен печат“.

Според информациите, станува збор лица родени во 2000 година и вработени во приватна агенција за обезбедување.

Против нив ќе бидат поднесени кривични пријави.