недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Привeдeни две лица во врска со престрелката во Ѓорче Петров во која беше рането едно лице

Привeдeни две лица во врска со престрелката во Ѓорче Петров во која беше рането едно лице

Во текот на вчерашниот ден околу 16:40 часот пријавено е дека во Скопје,на кружниот тек во н.Ѓорче Петров кај црквата Св.Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило “мерцедес”, во кое бил полицискиот службеник З. Р.

Според првичните информации З.Р. се здобил со повреди во ногата и се упатил во ГОБ „8-ми Септември” за укажување на помош.

Како што пренесе КУРИР, ранетото лице е син на поранешен верски лидер во Македонија и станува збор за Зекљуљ Реџепи.

Полицијата синоќа за нападот привела две лица, а повеќе детали се очекуваат во текот на денешниот ден.

Коронавирус