четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 28
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведени две лица во Тетово за издржување затворски казни

Приведени две лица во Тетово за издржување затворски казни

На 18.05.2022 во периодот од 09.50 до 11.30 часот на улица „Илинденска“ и улица „180“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судски наредби, ги привеле Ш.А.(63) од тетовско Рогле и Е.Р.(21) од Тетово за издржување на затворски казни, информира МВР.

По приведувањето, лицата биле предадени во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казните.

Коронавирус