вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 30
home Хроника

Приведени две лица во Тетово, пронајдена марихуана

Приведени две лица во Тетово, пронајдена марихуана

На 22.10.2021 во 21.35 Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.А.(21) и еден малолетник, двајцата од Тетово, затоа што кај нив биле пронајдени марихуана и нож, информира МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.