среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведени две лица во Скопје откако кај нив била пронајдена дрога

Приведени две лица во Скопје откако кај нив била пронајдена дрога

На 03.06.2021 во 17.20 часот на ул.„Филип Втори Македонски“ во Скопје, полициски службеници ги лишиле од слобода Д.А.(34) од Скопје и Р.Е.В.(36) од САД затоа што при преглед кај нив биле пронајдени бела грутчеста материја и кафеава прашкаста материја.

Тие биле приведени и притоа Р.Е.В. физички нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Коронавирус