вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 31
home Хроника

Приведени две лица во Кочани, пронајдени хероин и пари кои потекнуваат од кривично дело

Приведени две лица во Кочани, пронајдени хероин и пари кои потекнуваат од кривично дело

Ноќва (26.09.2021) околу 01.10 часот во близина на манастирчето во Кочани од страна на полициски службеници од ОВР Кочани биле лишени од слобода Ш.М.(32) и малолетник, и двајцата од Кочани, бидејќи кај нив биле пронајдени и одземени хероин и пари кои потекнуват од извршено кривично дело „кражба“.

По насока на Јавен обвинител од ОЈО Кочани, по целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци по член 215 и 216 од Кривичниот законик.

Локални избори 2021