четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 62
home Хроника

Приведени две лица од Штип – кај нив била пронајдена марихуана

Приведени две лица од Штип – кај нив била пронајдена марихуана

На 16.09.2021 во 03.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода Т.Г.(20) и Ј.П.(21), двајцата од Штип, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Локални избори 2021