среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Приведени две лица од Куманово

Приведени две лица од Куманово

На 05.12.2021 во 02:00 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода М.Т.(34) и С.Ч.(28) од Куманово, затоа што кај нив била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус