недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Хроника

Приведени две лица од Делчево, пронајдена прашкаста материја

Приведени две лица од Делчево, пронајдена прашкаста материја

На 15.10.2021 во 23:00 часот во Делчево, полициски службеници од Полициската станица Делчево  ги лишиле од слобода М.Д.(28) и С.К.(21), двајцата од Делчево.

Приведени се затоа што кај нив била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.