сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 22
home Хроника

Приведени две лица од Битола, запленет хероин

Приведени две лица од Битола, запленет хероин

На 09.05.2021 во 17.00 часот на наплатна станица Сопот, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија Велес ги лишиле од слобода Г.Ц.(33) и О.Н.(35) од Битола.

При преглед над нив и на патничко возило „голф“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Ц., каде како сопатник бил О.Н., пронајден е и одземен хероин. За настанот е известен Јавен обвинител и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен поднесок по чл.215 од Кривичниот законик.

Коронавирус