вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Приведени две лица, кај нив е пронајдена бела прашкаста материја

Приведени две лица, кај нив е пронајдена бела прашкаста материја

На 30.01.2021 во 17:45 часот во непосредна близина на Неготинска клучка, полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар ги лишиле од слобода И.Ќ.(30) од с.Неготивно, полошко и И.Ф.(28) од гостиварски Добридол, бидејќи при извршен преглед над нив, кај И.Ќ. била пронајдена бела прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ЕУРО 2020

Македонија