понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 72
home Хроника

Приведени двајца жители на Калиште поради отстрел на срна

Приведени двајца жители на Калиште поради отстрел на срна

Полициски службеници вчера во близина на гостиварско Калиште ги затекнале Р.О. и З.Ш., двајцата од истото село, кои биле на лов со уредна дозвола за оружје и дневна дозвола.

-Кај нив била пронајдена отстрелана срна, за која не поседувале дозвола за отстрел. Тие биле приведени во Полициската станица за Граничен надзор „Маздрача“ и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус