среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 166
home Хроника

Приведени двајца тетовци што продавале пиротехника (фото)

Приведени двајца тетовци што продавале пиротехника (фото)

Денеска (20.12.2020) во 14.30 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Р.Ш.(46) и Б.А.(20), двајцата од Тетово, затоа што биле затекнати како продаваат пиротехнички средства.

Кај нив биле пронајдени и одземени околу 300 парчиња разновиден пиротехнички материјал. Двајцата биле приведени во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава по член 8 од Законот за заштита од експлозивни материи.

Коронавирус