сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Приведени двајца скопјани во Чаир- еве што било пронајдено кај нив

Приведени двајца скопјани во Чаир- еве што било пронајдено кај нив

Утрово во 02.30 часот, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Чаир, на подрачјето на Чаир, ги лишиле од слобода Б.П.(23) и А.Љ.(20), двајцата од Скопје, затоа што кај нив биле пронајдени марихуана, ризли и нож.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус