среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Приведени двајца скопјани: Упатувале закани кон соседи

Приведени двајца скопјани: Упатувале закани кон соседи

Во Полициската станица Кисела Вода вчера биле приведени З.Д.(58) и М.Д.(64), двајцата од Скопје, поради тоа што во дворот од куќата на Ј.К.(52) упатувале закани кон него и кон соседите.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020