сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 91
home Хроника

Приведени двајца млади скопјани кои нападнале полицајци

Приведени двајца млади скопјани кои нападнале полицајци

На 19.11.2020 во Полициско одделение Петровец биле приведени Д.Т.(23) и К.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што во 00:30 часот во нас.Илинден во Скопје Д.Т. физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства, а К.А. се однесувал агресивно кон полициските службеници.

По документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Коронавирус