четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Приведени двајца малолетници во скопски Аеродром, кај нив била пронајдена марихуана

Приведени двајца малолетници во скопски Аеродром, кај нив била пронајдена марихуана
фото илустрација

На 08.05.2022 во 12.45 часот на подрачјето на Аеродром, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле приведени двајца малолетници од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Лицата и предметите се предадени на инспектор за малолетничка деликвенција Аеродром и Драчево и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус