сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Приведени двајца малолетници осомничени за тешка кражба

Приведени двајца малолетници осомничени за тешка кражба

Припадници на ЕВР Аеродром и Драчево на 19 јули привеле двајца малолетници од Скопје, поради сомнение дека истиот ден извршиле тешка кражба во возило.

Како што соопшти МВР, со нив бил извршен службен разговор, а за настанот бил известен Јавен обвинител за малолетници.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесено соодветна пријава.

Коронавирус