четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 46
home Хроника

Приведени двајца измамници од Скопје откако по нив била распишана потерница

Приведени двајца измамници од Скопје откако по нив била распишана потерница

Денеска (27.09.2021) од 09.15 до 10.20 часот на ул.„Виктор Иго” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим Потраги, по распишана потерница од Основен суд Скопје 1, ги лишиле од слобода Л.М.(69) и С.М.(70).

Двајцата се од Скопје, за издржување казна затвор од две и една година за сторено кривично дело „измама“ по член 247 од Кривичниот законик.

Тие ќе бидат предадени на казнено – поправна установа за издржување на казните.

Локални избори 2021