сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 99
home Хроника

Приведени двајца дилери од Свети Николе 

Приведени двајца дилери од Свети Николе 

На 14.10.2020 на наплатната станица Миладиновци, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при МВР, во соработка и координација со СВР Скопје, ги лишија од слобода И.Е.(38) и Д.М.(37), двајцата од Свети Николе.

При преглед на патничко возило што го управувал И.Е., а сопатник бил Д.М., бил пронајден и одземен хероин.

Тие биле приведени во Полициската станица Гази Баба и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Коронавирус