понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 136
home Хроника

Приведени двајца арачиновци кои со возило се обиделе да прегазат полицаец

Приведени двајца арачиновци кои со возило се обиделе да прегазат полицаец

Полицијата приведе двајца жители од Арачиново кои во Куманово се обиделе да прегазат полицаец.

Двајцата вчера околу 20.30 часот на булевар „Трета македонска бригада“ во Куманово одбиле да се легитимираат и со возилото се обиделе да прегазат полицаец.

Два часа подоцна полицијата ги привела во липковското село Никуштак и против нив ќе биде поднесена пријава.

Коронавирус